13. FC Nový Bor 17 19:53 8
14. VTJ Rapid 17 25:61 6

Kompletní tabulka

Skvělý výkon dorostu přinesl výhru na hřišti lídra tabulky

Naši dorostenci mají za sebou 2 utkání v náročném programu tohoto týdne, kdy měli v plánu 3 utkání v 6 dnech. Po nedělní výhře 5:1 proti velmi dobře hrajícímu Doubí je čekal venku lídr soutěže FK Turnov.

Do zápasu šel tým s odhodláním rozdat si to s domácím týmem otevřeně o první místo v tabulce. Našim klukům se povedl vstup do utkání, když po výborné práci a následném centru Kryštůfka rozvlnil poprvé domácí síť Kordík. Následovala část utkání, kdy se domácí tým začal herně prosazovat, hlavně díky individuálním kvalitám Parciho a kanonýra Joshui. Právě tento hráč měl prsty ve zvratu poločasového skóre na 2:1 ve 14. a 34. minutě. Náš tým měl ještě do poločasové přestávky dvě šance na vyrovnání. Nejprve Dominik Švejkovský a následně Kryštůfek, který byl zastaven hraničním zákrokem. O poločasové pauze přišel ze strany realizačního týmu impuls v podobě dvou střídání a změny rozestavení. Kluci do druhého poločasu vlétli s obrovským nasazením, ze které pramenil brzký vyrovnávací gól Chlupsy, kterého po skvělé individuální akci a exklusivním pasu před prázdnou bránu vybídl Kordík. S domácím týmem vyrovnání otřáslo, znejistěl a od té doby diktoval tempo hry náš tým dirigovaný kapitánem Tangem. Náročným pressing a tlak na domácí rozehrávku společně s jistou hrou do druhé půle, nově složené obranné řady Sebastian Miksch, Vršecký, Tang a Tomov a následným ziskům odražených míčů dvojice D. Švejkovského a L.Orta nám přinesl kontrolu nad utkáním, ze které se podařilo připravit domácím horké chvíle. Při jedné této složité situaci v domácí vápně předvedl vynikají práci a důraz Štěrba, který v 60. min. pro svůj tým vybojoval pokutový kop. Exekuci vzal na sebe František Kordík a chladnokrevně poslal náš tým opět do vedení. Následně jej mohl napodobit Švejkovský z trestného kopu a poté i Chlupsa ve 100% šanci, kdy byl sám před domácím brankářem Matzkem. Poté následovala asi jediná vážná situace ve druhém poločase ze strany domácích, kdy se kanonýr Joshua vysmekl jinak dobře hrajícímu Vršeckému, ale chybu svého parťáka pomohl uhasit Tang a včasné vyběhnutí gólmana Mazánka. Sladká tečka pro nás přišla v 89.min, kdy skvělou práci celého týmu a osobní vynikající výkon korunoval Dominik Švejkovský, kdy si naběhl do volného prostoru za obranu a křižnou střelou k tyči překonal Matzkeho a rozhodl tím tento zápas o prozatímní první místo v tabulce Krajského přeboru U19 Libereckého kraje.

Sestava: Mazánek-Blažek(45.Vršecký),Tang,Tomov,Černohorský Jos.,(45. Miksch Seb.)- Ort, Švejkovský,Štěrba(89.Nguyen),Chlupsa (80.min Miksch Sam.), Kordík- Kryštůfek

Hodnocení trenéra Nývlta: Musím pochválit celý tým za skvělý přístup k utkání a odvedenou práci. Měl jsem z utkání mírnou obavu s ohledem na to, že nás v posledních týdnech kosila zranění i viróza a ten program tohoto týdne je v tak úzkém kádru obrovská nálož. Kluci však ukázali velké srdce,skvělý charakter a proto se nám podařilo tady udělat úspěch. Odměnou je i dočasné vedení v tabulce, což však na druhou stranu přináší tlak a očekávání. Do pátečního treninku si to užijeme a pak se budeme soustředit na další výzvu a tou bude další těžké venkovní utkání ve Velkých Hamrech.